Karaman Tümtal Robot Yarışmasında İlk 50’ye Girdi

Haber 18 Mayıs 2017

Karaman Temizel Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (TÜMTAL) düzenlenen robot yarışmasında ilk 50’ye girerek büyük bir başarıya imza attı.

Karaman Temizel Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (TÜMTAL) düzenlenen robot yarışmasında ilk 50’ye girerek büyük bir başarıya imza attı.

Temizel Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Konya’da bu yıl 11’incisi düzenlenen robot yarışmasına katıldı. Yarışmaya katılan 500 robot içerisinden Temizel Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri ile öğrencilerinin yaptığı robotlar ilk 50’ye girdi. Okuldan yapılan yazılı açıklamada, “Uzun uğraşlar sonucu okul öğretmenlerimiz ve öğrenciler uluslararası robot yarışmasında yarışacak robotları itinayla hazırladılar. Hızlı çizgi izleyen ve insansız hava aracı (DRONE) kategorilerinde robotlar üreten okul, bilişim teknolojileri, elektrik elektronik, otomasyon ve yenilenebilir enerji alanlarının ortaklaşa katkı sağladıkları yarışma hazırlıklarında adeta bir fabrika gibi çalışarak süreç sonunda uluslararası anlamda başarılı robotlar arasında yerini aldılar. Daha önceki yıllarda da bu yarışmalara katılan Temizel Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yarışmalara katıldıkları bu robotlarını ve bunun yanı sıra TÜBİTAK bilim fuarları için geliştirdiği birbirinden farklı akıllı robotları tüm halkımızın beğenisine sunuyor. Temizel Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde TÜBİTAK 4006 bilim fuarları ve bunun yanı sıra bu yılın teması olarak belirlediği yazılım şenlikleri gezilebilir.

Özellikle meslek liselerinin tercih etmek isteyen, mesleki anlamda kariyer yapmak isteyen ayrıca okulun alanlarından herhangi birine ilgisi olan tüm ortaokul ve lise öğrencilerini okulun faaliyetlerini görmek için bu fuar ve projeleri görmeye bekliyoruz” dendi. – KARAMAN

Etiket yok

  

Bir Cevap Bırakın

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

 • REKLAMLAR

  Tarafından AÇIK 27 Mayıs 2017 - 0 Yorumlar

 • MANŞETLER

  Tarafından AÇIK 27 Mayıs 2017 - 0 Yorumlar

 • Mısırcıların Yer Kavgası Ölümle Bitti!

  Tarafından AÇIK 18 Kasım 2017 - 0 Yorumlar

  Karaman’da seyyar mısırcılar arasında çıkan bıçaklı kavgada bir kişi hayatını kaybetti. Edinilen bilgiye göre, Külhan Mahallesi İsmet Paşa Caddesi’nde seyyar mısır satıcıları Yavuz Urhan (23) ile Veysel Karani Karabulut (31) arasında yer kavgası nedeniyle tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Karani yanında taşıdığı bıçak ile Urhan’ı vücudunun çeşitli yerlerinden bıçakla yaralayarak hızla kaçtı. Çevredekilerin ihbarı […]

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

booked.net

Köşe Yazıları

Karaman Rehberi Ramazan Gençlik Şehitler

Android Uygulamamız

Karaman Rehberi

Karaman Rehberi