Karaman’da Ücretsiz Yaz Spor Okulları İlgi Görüyor

Haber 11 Haziran 2017

Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ’Bu Yaz Mutlaka Spora Başlamalısın’ sloganı ile devam eden ücretsiz yaz spor okulları ve engelliler il spor merkezleri kayıtları gençlerden ilgi görüyor.

Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ‘Bu Yaz Mutlaka Spora Başlamalısın’ sloganı ile devam eden ücretsiz yaz spor okulları ve engelliler il spor merkezleri kayıtları gençlerden ilgi görüyor.

Karaman’da 5-18 yaş arası çocuk ve gençlere ücretsiz spor yapma imkanı sunan yaz spor okulları ve engelliler il spor merkezlerine ailelerin yoğun ilgisi devam ediyor.

İl Spor Merkezlerine kayıtların yoğun bir şekilde devam ettiğini belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık, “Gençlik ve Spor Bakanlığımızın önemli projelerinden biri olan ve gençlerimize ücretsiz bir şekilde spor yapma imkanı sunan il spor merkezleri ilimizde her yıl olduğu gibi bu yılda yoğun ilgi eşliğinde devam ediyor. Yaz ve kış spor okulları olarak devam eden eğitimlerimizde amacımız, çocukları ve gençleri spora kanalize etmek, spor yolu ile onları kötü alışkanlıklara karşı korumak, ruhen ve bedenen sağlıklı vatanını ve milletini seven, hoşgörülü arkadaşlık duyguları gelişmiş, iyiyi güzeli takdir edebilen, başkalarına karşı saygılı, işbirliği yapan, kendini kontrol edip kurallara uyabilen bir nesil yetiştirebilmek ve spor kulüplerine yeni sporcular kazandırmak. İnşallah buralardan ilimizi ve ülkemizi başarıyla temsil edecek geleceğin şampiyonlarını yetiştireceğiz. Toplam 21 farklı spor branşında vereceğimiz ücretsiz eğitimlerden yararlanmaları için tüm aile bireylerimizi Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüze bekliyoruz” dedi.

Bir Cevap Bırakın

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Karaman Rehberi

Karaman Rehberi