Günümüz Gençliği

Köşe Yazıları 2 Haziran 2017

Gençlik, insan ömrünün en kıymetli hazinesi, hayat mevsimlerinin bahar faslıdır. “Ağaç yaşken eğilir.” darb-ı meselinin de ifâde ettiği gibi, şahsiyet ve karakterin şekillendiği, pek ehemmiyetli bir dönemdir. Ayrıca gençlik; çalışkanlık, zindelik, cesaret, metânet, heyecan ve kuvvet mevsimi olması sebebiyle, ayrı bir kıymet taşımaktadır.

Efendimiz’in âzâd ettiği kölesi Zeyd bin Hârise [ra] hidâyete erdiğinde 15 yaşındaydı. Tâif’te Peygamberimiz’e atılan taşlara karşı vücûdunu hiç çekinmeden, korkusuzca siper eden genç ve yiğit bir delikanlıydı. Oğlu Üsâme bin Zeyd, 19 yaşında İslâm ordusuna kumandanlık yapmıştı.

Rasûlullah (s.a.v)  Mekke’yi fethettiğinde 20 yaşındaki Attâb bin Esîd’i oraya vâli tâyin etmişti.

Şimdiki gençlere bakıyoruz ve gençliğin ne kadar kötü bir yere gittiğini görüyoruz. Geçtiğimiz günlerde Facebook hesabında canlı yayın yaparken intihar eden 22 yaşındaki Erdoğan Ceren . Genç videoda “Benim onun için ölemeyeciğimi söyleyenler ! İzleyin de görün. İzleyin Aptallar ! ” diyerek karın boşluğuna av tüfeği ile ateş ediyor ve biz gencin son 30 saniyesini izliyoruz. Videonun gerisinde ise kan kusma sesleri geliyor . Görüyoruz ki Türkiye’nin geleceği nereye doğru gidiyor. Bunun en büyük sebebi iman eksikliğidir . O canı Allah vermiştir ve muhakkak ki Allah alacaktır .
Başka bir gencimize bakıyoruz ki daha 16 yaşında bir ses sanatçısı. +18 mekanlarda yarı çıplak şekilde konser veren genç bir kız. Kendi yaşından büyük giyinip kendi yaşından büyük davranmak sadece bu genç kızımız değil bütün gençlerde bir hastalık haline gelmiş bir huy . Bunun en büyük etkenleri tekrar söylüyorum iman eksikliği ve günümüzün kaliteli dizileri (!). Herkes lüks peşinde, silahlı, kavgalı, dövüşlü, aksiyonlu dizilerimiz. Buradan RTÜK’e sesleniyorum. En ufak argo kelimede cezayı yazıyorsunuz mükemmel. Peki neden toplumu bozan dizileri yasaklamıyorsunuz ?
Ve diğer bir gencimize geliyoruz ki 20 yaşında Asker üniforması bol gelen ve Hakkari’de şehit düşen Erkan Özdemir. Söylenecek fazla söz bulamıyorum ve yazımı burada sonlandırıyorum . Bütün Şehitlerimize Allah’tan Rahmet Ailelerine Sabır Temenni Ediyorum. Bütün gençlerimizi Allah Doğru Yoldan Ayırmasın.

Batuhan Çınar

Bir Cevap Bırakın

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

 • REKLAMLAR

  Tarafından AÇIK 27 Mayıs 2017 - 0 Yorumlar

 • MANŞETLER

  Tarafından AÇIK 27 Mayıs 2017 - 0 Yorumlar

 • Afrin’deki Terörist Sayısı Açıklandı!

  Tarafından AÇIK 21 Ocak 2018 - 0 Yorumlar

  Başbakan Binali Yıldırım, ‘Zeytin Dalı Harekatı’na ilişkin, “Harekat çok seri şekilde yapılacak” dedi. Afrin’deki teröristlere yapılacak her destek bu operasyonun hedefi olur” dedi. Harekatın 4 safhada yapılacağını ve 30 kilometre derinlikte güvenli bir alan oluşturulacağını belirten Başbakan Yıldırım, Afrin’de 8-10 bin civarında bir terörist varlığı olduğunu ifade etti. Afrin’de 8-10 bin civarında bir terörist varlığı […]

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

booked.net

Köşe Yazıları

Karaman Rehberi Ramazan Gençlik Şehitler

Android Uygulamamız

Karaman Rehberi

Karaman Rehberi