Günümüz Gençliği

Köşe Yazıları 2 Haziran 2017

Gençlik, insan ömrünün en kıymetli hazinesi, hayat mevsimlerinin bahar faslıdır. “Ağaç yaşken eğilir.” darb-ı meselinin de ifâde ettiği gibi, şahsiyet ve karakterin şekillendiği, pek ehemmiyetli bir dönemdir. Ayrıca gençlik; çalışkanlık, zindelik, cesaret, metânet, heyecan ve kuvvet mevsimi olması sebebiyle, ayrı bir kıymet taşımaktadır.

Efendimiz’in âzâd ettiği kölesi Zeyd bin Hârise [ra] hidâyete erdiğinde 15 yaşındaydı. Tâif’te Peygamberimiz’e atılan taşlara karşı vücûdunu hiç çekinmeden, korkusuzca siper eden genç ve yiğit bir delikanlıydı. Oğlu Üsâme bin Zeyd, 19 yaşında İslâm ordusuna kumandanlık yapmıştı.

Rasûlullah (s.a.v)  Mekke’yi fethettiğinde 20 yaşındaki Attâb bin Esîd’i oraya vâli tâyin etmişti.

Şimdiki gençlere bakıyoruz ve gençliğin ne kadar kötü bir yere gittiğini görüyoruz. Geçtiğimiz günlerde Facebook hesabında canlı yayın yaparken intihar eden 22 yaşındaki Erdoğan Ceren . Genç videoda “Benim onun için ölemeyeciğimi söyleyenler ! İzleyin de görün. İzleyin Aptallar ! ” diyerek karın boşluğuna av tüfeği ile ateş ediyor ve biz gencin son 30 saniyesini izliyoruz. Videonun gerisinde ise kan kusma sesleri geliyor . Görüyoruz ki Türkiye’nin geleceği nereye doğru gidiyor. Bunun en büyük sebebi iman eksikliğidir . O canı Allah vermiştir ve muhakkak ki Allah alacaktır .
Başka bir gencimize bakıyoruz ki daha 16 yaşında bir ses sanatçısı. +18 mekanlarda yarı çıplak şekilde konser veren genç bir kız. Kendi yaşından büyük giyinip kendi yaşından büyük davranmak sadece bu genç kızımız değil bütün gençlerde bir hastalık haline gelmiş bir huy . Bunun en büyük etkenleri tekrar söylüyorum iman eksikliği ve günümüzün kaliteli dizileri (!). Herkes lüks peşinde, silahlı, kavgalı, dövüşlü, aksiyonlu dizilerimiz. Buradan RTÜK’e sesleniyorum. En ufak argo kelimede cezayı yazıyorsunuz mükemmel. Peki neden toplumu bozan dizileri yasaklamıyorsunuz ?
Ve diğer bir gencimize geliyoruz ki 20 yaşında Asker üniforması bol gelen ve Hakkari’de şehit düşen Erkan Özdemir. Söylenecek fazla söz bulamıyorum ve yazımı burada sonlandırıyorum . Bütün Şehitlerimize Allah’tan Rahmet Ailelerine Sabır Temenni Ediyorum. Bütün gençlerimizi Allah Doğru Yoldan Ayırmasın.

Batuhan Çınar

Bir Cevap Bırakın

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

 • REKLAMLAR

  Tarafından AÇIK 27 Mayıs 2017 - 0 Yorumlar

 • MANŞETLER

  Tarafından AÇIK 27 Mayıs 2017 - 0 Yorumlar

 • LYS - YGS ayrımı kalkıyor

  Tarafından AÇIK 27 Eylül 2017 - 0 Yorumlar

  Üniversite sınavında artık LYS-YGS ayrımı kalkacak. Sınav yılda bir kez hafta sonu yapılacak ve baraj puanı uygulaması devam edecek. Yeni sistem bu yıl uygulanacak. Üniversiteye giriş sistemindeki değişikliğin ayrıntıları belli oldu. Yeni sisteme göre artık LYS-YGS ayrımı kalkacak, tek sınav yapılacak. Sınavda baraj puanı uygulaması devam edecek.

 • Sedrif

  Tarafından AÇIK 30 Eylül 2017 - 0 Yorumlar

  Yeni Bir Türk Üretimi Sosyal Medya Platformu Destek İçin Kayıt Olun ve Türk Yapımı Olan Sedrif Gelişsin! KAYIT OL  

 • Karaman Web Sitesi Tasarım

  Tarafından AÇIK 27 Eylül 2017 - 0 Yorumlar

  Bir web sitesi yaptırmak istiyorsanız bunu uzaklarda aramayın İstanbul , Ankara , İzmir , Konya …. gibi ilerde de destek hizmetleri bulunan TaBuAy Karaman’da da mevcut! Siteyi ziyaret ederek canlı olarak iletişim kurabilirsiniz ve gerisini TaBuAy’a bırakın! Buraya Tıklayarak Siteye Gidebilirsiniz!

 • Mısırcıların Yer Kavgası Ölümle Bitti!

  Tarafından AÇIK 18 Kasım 2017 - 0 Yorumlar

  Karaman’da seyyar mısırcılar arasında çıkan bıçaklı kavgada bir kişi hayatını kaybetti. Edinilen bilgiye göre, Külhan Mahallesi İsmet Paşa Caddesi’nde seyyar mısır satıcıları Yavuz Urhan (23) ile Veysel Karani Karabulut (31) arasında yer kavgası nedeniyle tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Karani yanında taşıdığı bıçak ile Urhan’ı vücudunun çeşitli yerlerinden bıçakla yaralayarak hızla kaçtı. Çevredekilerin ihbarı […]

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

booked.net

Köşe Yazıları

Karaman Rehberi Ramazan Gençlik Şehitler

Android Uygulamamız

Karaman Rehberi

Karaman Rehberi